Ēteriskās eļļas – piliens piesātināta aromāta Tavai labsajūtai
STENDERS ziemeļu dabas iedvesmoto kosmētikas produktu klāstā ir dažādu veidu kvalitatīvas ēteriskās eļļas. Atkarībā no aromāta ēteriskās eļļas iedarbība var būt gan nomierinoša, gan uzmundrinoša un možumu raisoša, tāpēc tā sniegs patīkamus mirkļus ikdienas vannas vai masāžas rituālā neatkarīgi no noskaņas.
Izvēlies savu mīļāko aromātu relaksējošai vannai vai uzmundrinošam brīdim savā ikdienā:
- Lavandas ēteriskā eļļa. Ziemeļu dabas harmonija – lavandas ēteriskais aromāts Tavam miera rituālam;
- Tējas koka ēteriskā eļļa. Spēcīgo zāļu aromātu palīdzēs remdēt nogurumu un gūt pacilājošu enerģiju;
- Eikalipta ēteriskā eļļa. Uzmundrinošs un spēcīgs aromāts, kas palīdz prātam darboties;
- Rozes ēteriskā eļļa. Rožu ēteriskā eļļa palīdz atslābināties un uzlabo garastāvokli. Tā var kļūt arī par īpašu, skaistu un vērtīgu dāvanu tuvam cilvēkam;
- Bergamotes ēteriskā eļļa. Uzmundrinošais bergamotes aromāts Tava prāta un gara možumam;
- Greipfrūta ēteriskā eļļa. Greipfrūtu dzīvinošais spēks Tava ķermeņa un gara mundrumam;
- Jasmīna ēteriskā eļļa. Šī eļļa nomierina, veicina labsajūtu un palīdz atbrīvoties no negatīvām domām. Tā ir salda un spēcīga;
- Piparmētru ēteriskā eļļa. Prātu atbrīvojoša un iedvesmojoša enerģija, ko dod piparmētras svaigais aromāts. Iesakām izmēģināt;
- Ilang ilang ēteriskā eļļa. Austrumnieciski saldās aromāta notis brīžos, kad jūti nemieru, vēlies noņemt spriedzi un atslābināties.
Kā lietot ēterisko eļļu savā rituālā
Viens no veidiem ir to izmantot masāžai – dažus pilienus pievienot ķermeņa eļļai, viegli sajaukt masu un iemasēt to uz ādas. Patīkama aromāta radīšanai vari to izmantot telpās vai pirtī atšķaidot ēterisko eļļu ar ūdeni.
Ēterisko eļļu vari izmantot savā ķermeņa kopšanas rituālā, pievienojot to vannas peldei. Izšķīdini 8 līdz 10 pilienus ēteriskās eļļas medū vai pienā un pievieno vannas ūdenim, lai baudītu piesātināto aromātu.
Ļaujies sajūtām un nesteidzīgam laikam sev.
Biežāk uzdotie jautājumi
Kas ir ēteriskās eļļas?
Ēteriskās eļļas ir koncentrēti, viegli un gaistoši šķīdumi – augu esences, kas nesatur taukus. Cilvēka organismā ēteriskās eļļas var iekļūt divējādi: caur ādu vai ieelpojot.
Kā var izmantot ēteriskās eļļas?
Ēteriskās eļļas var izmantot dažādos veidos, piemēram, mājas aromatizēšanai, aromterapijā, masāžām, pievienojot dažus pilienus vannai vai pirtī un dabīgās kosmētikas ražošanā.
Kas ir aromterapija?
Aromterapija ir holistiska ārstniecības metode, kur slimību ārstēšana iespējama, ja cilvēkam sasniegta harmonija emocionālajā un fiziskajā līmeni. Tā ar aromātu palīdzību darbojas uz slimību cēloņiem, nevis sekām. Tās pamatā ir ārstēšana ar dabīgiem, no augiem iegūtiem aromātiem jeb smaržām.
Vai ēteriskās eļļas drīkst lietot tiešā kontaktā ar ādu?
Nē, ēteriskās eļļas ir jāatšķaida ar bāzes eļļu vai ūdeni, lietojot masāžām, vai pievienojot dažus pilienus vannas ūdenim. Ēters, kas ir ēterisko eļļu sastāvā, var izraisīt spēcīgu ādas kairinājumu lietojot to neatšķaidītu.
Kurās valstīs tiek iegūtas ēteriskās eļļas?
Ēterisko eļļu sastāvdaļas tiek iegūtas vairākās valstīs, populārākās no tām ir Francija, Indija, Ķīna un Vācija.
Kā darbojas ēteriskās eļļas?
Cilvēka organismā ēteriskās eļļas iekļūst vai nu caur ādu, piemēram, vannas peldes vai masāžas laikā, vai ieelpojot, piemēram, izmantojot eļļu difuzorā.
Kura ir dārgākā ēteriskā eļļa?
Dārgākās ēteriskās eļļas pasaulē ir jasmīna un rožu eļļas, jo, lai iegūtu nelielu daudzumu šo eļļu, jāizmanto vairākas tonnas smalko ziedu. Turklāt pats iegūšanas process ir laikietilpīgs un dārgs.
Vai ēteriskās eļļas palīdz pret galvassāpēm?
Jā, ēteriskās eļļas var palīdzēt pret galvassāpēm, tomēr ir jāizvēlas atbilstoša eļļa, kas ir nomierinoša un ar maigu aromātu. To var iepilināt gan difuzorā, gan, atšķaidītu ar ūdeni, iemasēt deniņos.