Ilgtspējīgas izvēles skaistumkopšanā

2021-01-21

Ilgtspējību ikdienā raksturo pārdomāts, veselīgs un videi draudzīgs dzīvesveids, kas ne tikai rūpējas par cilvēku labsajūtu, bet arī mazina mūsu atstāto “ekoloģisko pēdu”. Vai skaistumkopšana var būt videi draudzīga? “Zaļāks” dzīvesveids neparedz visu līdzšinējo produktu izmešanu atkritumos. Eksperti iesaka sākt ar mazām ikdienas lietām, kas rezultēsies visaptverošās izvēlēs. Aizgriez ūdenskrānu, mazgājot zobus, veido pārdomātu kosmētikas produktu sarakstu, kā arī iegādājies novatoriskus skaistumkopšanas līdzekļus, kas ir veidoti, lai parūpētos gan par tevi, gan apkārtējo vidi.

STENDERS sortimentā ir vairāki produkti, kas iezīmē uzņēmuma pārdomātās izvēles: cietie šampūni un kondicionieri, ērts metāla trauciņš to uzglabāšanai, kā arī cietās smaržas. Vai jau esi izmēģinājusi kādu no šiem produktiem?

MAZĀK ATKRITUMU

Cietie šampūni, kondicionieri un cietās smaržas sniedz tādu pašu efektu, kā tradicionālie produkti, taču mazina ikdienas atkritumu daudzumu. Pirmo reizi izmēģinot cieto šampūnu un kondicionieri, secināju, ka šampūna gabaliņa pietiek trim mēnešiem, kuru laikā parasti iegādājos vismaz trīs standarta izmēra šampūna pudeles. Savukārt kondicionieris aizstāj divas produkta pudeles. Kopumā trijos mēnešos neizmetu piecas plastmasas pudeles, bet gadā tie ir 20 iepakojumi, kas veido teju pilnu atkritumu grozu. Turklāt cietie šampūni un kondicionieri netiek iepakoti plastmasā, vēl papildus taupot resursus. Lai nodrošinātu ērtu lietošanu mājas apstākļos, komplektā saņemsi lufas paliktni, kas ļaus pasargāt produktus no mitruma, bet izbraukumiem vari iegādāties īpašu metāla kārbiņu, kurā ievietot produktus, lai tie netiktu sabojāti un turpinātu savu ilgtspējības misiju.

Pašlaik pētu cietās smaržas, kas ir jauns produkts, taču jau tagad esmu secinājusi, ka vienas smaržu kārbiņas pietiek ievērojami ilgākam laikam nekā tradicionālās smaržas stikla pudelītēs. Arī stikla tara ir viens no dabai bīstamākajiem atkritumiem, kas veido lielu daļu mūsu atkrituma groza. STENDERS piedāvājums ļauj izvēlēties ilgtspējīgākus produktus, neatsakoties no ērtībām un elegantiem aromātiem.

PĀRDOMĀTAS SASTĀVDAĻAS

Videi draudzīgas vērtības nav tikai plastmasas mazināšana ikdienas izvēļu procesā. Tas attiecas arī uz produktos esošajām sastāvdaļām, kas paredz, ka to ražošanā tiek mazināts ūdens patēriņš, kā arī tie ir izgatavoti no dabai draudzīgiem materiāliem un vielām. Cieto šampūnu, kondicionieru un smaržu ražošanā netiek izmantots ūdens, par ko liecina arī produktu sastāvs. Statistikas dati rāda, ka visā pasaulē viens no lielākajiem ūdens patēriņiem ir tieši ražošanā, tostarp arī skaistumkopšanas un higiēnas preču izstrādē, taču, integrējot pārdomātu produktu izveides stratēģiju, STENDERS turpina mazināt savu “ekoloģisko pēdu”.

Produktu efektivitāti nodrošina arī citas dabai draudzīgas izejvielas: kaņepju sēklu eļļa, melno piparu ekstrakts, aprikožu kauliņu eļļa, argāna eļļa un citas sastāvdaļas. Nepārdomātu produktu izvēle var būtiski ietekmēt vidi mums apkārt: saindēt dzeramo ūdeni, veicināt ūdenstilpju aizaugšanu, apdraudēt dzīvniekus un negatīvi ietekmēt citus procesus.

LIETOŠANAS PIEREDZE

Šobrīd mans galvenais ikdienas produkts ir cietās smaržas, kuras vienmēr ņemu sev līdzi. Ievēroju principu “less is more” un neizmantoju pārāk daudz smaržu, taču esmu novērojusi, ka cietās smaržas patērēju vēl mazāk. Mani īpaši iepriecina divi aspekti: pirmais ir kompaktais izmērs, kas atbilst manam mērķim ikdienā nēsāt līdzi mazāk mantu, un otrs ‒ pārdomātie aromāti, kas ieskauj maigā smaržu mākonī. Šobrīd mani favorīti ir jasmīna un sandalkoka un kardamona apvienojums, kuru aromāts silda ziemas aukstumā.

Par matu veselību rūpējas pārdomātās un īpaši izmeklētās sastāvdaļas: spēcinošais šampūns ir papildināts ar avokado un kaņepju eļļām, stimulējošā šampūna efektu nodrošina melno piparu un trifeļu ekstrakts, normalizējošais šampūns ir bagātināts ar māla un upeņu ekstraktu, atjaunojošais ‒ ar aprikožu kauliņu eļļu un baltvīna etiķi, bet mitrinošais ‒ ar medu un mandeļu eļļu. Kolekcijā ir pieejami arī divi matu kondicionieri: atjaunojošais un barojošais. Maniem matiem vislabāk noder barojošais, it sevišķi ziemā, kad matus bojā ne tikai aukstais laiks, bet arī sildītāju radītais sausais gaiss. Pēc matu mazgāšanas vienmēr lietoju matu kondicionieri, lai saglabātu matu mitruma līmeni un nodrošinātu intensīvu kopšanu.

Lai ikdienā integrētu “zaļākas” izvēles, nav radikāli jāmaina visi procesi ‒ sāc pamazām. Nomaini savu tradicionālo matu šampūnu ar cieto un papildus izvēlies arī kondicionieri. Lai sevi īpaši palutinātu, uzlabo noskaņojumu ar cieto smaržu aromātiem. Veicot nelielas izmaiņas, gūsi lielus sasniegumus!

Raksta autore: Kristīne Šeiko

« Atgriezties

 • Bezmaksas piegāde

  Bezmaksas piegāde visā Latvijā

 • Droši maksājumi

  Droša 256bit SSL šifrēšana maksājuma datiem

 • Bezmaksas paraugi

  Saņem bezmaksas produktu paraugus katrā pasūtījumā

 • Dabiskas izejvielas

  Mūsu produktus ir iedvesmojusi ziemeļu daba

 • Dāvanu iesaiņošana

  Mēs pārvērtīsim tavu pasūtījumu skaistā dāvanā

PIERAKSTIES JAUNUMIEM UN SAŅEM
-15%
ATLAIDI PIRMAJAM PIRKUMAM
* Kupona kodu saņemsi pēc e-pasta apstiprināšanas.
[X]