Kā panākt, lai bērnu vannošanās kļūtu par patīkamu piedzīvojumu?

2020-11-16

Bieži tiek novērots, ka vannošanās rituāls bērniem ir īsts pārdzīvojums, lai gan tā ir patīkama, relaksējoša, mierpilna un ļoti smaržīga nodarbe. Izvērtējot dažādus iemeslus, ekspertu viedokļi dalās: iespējams, kādreiz ūdens ir bijis pārāk silts un palikušas nepatīkamas atmiņas, bērns baidās no ūdens, vannošanās rituāls nav gana interesants un citi iemesli. Kā padarīt vannošanos par patīkamu pieredzi? Esam sagatavojuši dažus ieteikumus, lai mazgāšanās kļūtu par gaidītu notikumu.

VANNOŠANĀS > PELDĒŠANA

Ir novērots, ka bērniem ne sevišķi patīk mazgāties vannā, taču viens no gaidītākajiem notikumiem ir vasaras siltās peldes ezerā vai jūrā. Pastāstiet bērniem, ka vannošanās ir peldēšana mājas apstākļos, lai raisītu viņu interesi un mēģinātu to saistīt ar patīkamu piedzīvojumu.

ROTAĻĻLIETAS UN IZDOMĀTAS SPĒLES

Parūpējieties, lai vannas procedūru laikā bērnam būtu dažādas nodarbes, ‒ sākot ar dažādām vannā peldināmām rotaļlietām un beidzot ar izdomātām spēlēm. Atkarībā no bērna vecuma mēģiniet vannošanās laikā spēlēt vārdu spēli vai minēt mīklas. Vēl viens ieteikums: rīkojiet tematiskas vannošanās dienas, piemēram, pastāstiet bērnam, ka šodien runāsiet par savvaļas dzīvniekiem, kosmosu vai jaunāko multfilmu. Izmantojot radošu pieeju, arī bērnam mazgāšanās vannā kļūs par gaidītu nodarbi.

GARDAS SMARŽAS UN MAIGAS PUTAS

Padariet vannas rituālu neaizmirstamu ar gardām smaržām un maigām putām, kas ļaus “paslēpt” ūdeni, radot sajūtu, ka bērns ir apsēdies uz mīksta un pūkaina mākoņa. Šobrīd ir pieejami dažādi varianti: klasiskas vannas putas, vannas bumbas, kā arī pavisam jauns STENDERS produkts ‒ mīkstās (slaima) ziepes ‒ ar viskārdinošākajām smaržām. Mīksto ziepju tekstūra atgādina maigu un staipīgu želeju, kas bērniem īpaši patiks, jo pirmajā brīdī šķiet, ka tā ir jautra spēle, kas pārtop lielās putās. Aiciniet bērnu izvēlēties viņam tīkamāko smaržu: Trako mango, Limbo laimu, Žilbinošo zemeni, Coco Loco, Mirdzošo melleni, Kolu, Karali ķirsi, Burbuļu ballīti, Roķīgo aveni. Mīkstās ziepes ir papildinātas ar spīdīgām daļiņām, kas bērnu acīm liks iemirdzēties priekā.

RĪKOJIET VANNOŠANĀS RITUĀLU DAŽĀDOS LAIKOS

Centieties rīkot vannošanās rituālu dažādos laikos, lai bērnam nerastos sajūta, ka tas ir jādara pēc stingra grafika. Piemēram, vienu reizi vakarā, nākamajā reizē no rīta, bet pēc tam pēcpusdienā. Tāpat eksperti iesaka pēc iespējas nerīkot vannošanos svētdienu vakaros, kas bērnam, iespējams, asociējas ar jaunas nedēļas sākumu, kad atkal jāatgriežas dārziņā vai skolā.

Esam par priecīgiem bērniem un vecākiem! Padariet vannošanās pieredzi neaizmirstamu un priekpilnu ar smaržīgiem jauninājumiem un pārdomātiem rituāliem!

« Atgriezties

 • Bezmaksas piegāde

  Bezmaksas piegāde visā Latvijā

 • Droši maksājumi

  Droša 256bit SSL šifrēšana maksājuma datiem

 • Bezmaksas paraugi

  Saņem bezmaksas produktu paraugus katrā pasūtījumā

 • Dabiskas izejvielas

  Mūsu produktus ir iedvesmojusi ziemeļu daba

 • Dāvanu iesaiņošana

  Mēs pārvērtīsim tavu pasūtījumu skaistā dāvanā

PIERAKSTIES JAUNUMIEM UN SAŅEM
-15%
ATLAIDI PIRMAJAM PIRKUMAM
* Kupona kodu saņemsi pēc e-pasta apstiprināšanas.
[X]