Ķermeņa un lūpu āda – pabaro un sagatavo to pavasarim!

2021-02-22

Šobrīd par tuvojošos silto laiku vēsta viedtālruņa lietotnes, signalizējot, ka ir laiks ne tikai sākt domāt par pavasara garderobi, bet arī par ādas sagatavošanu tam. Cītīgākajiem skaistumkopšanas entuziastiem plāns ir gatavs, taču mēs zinām, ka ir viegli apjukt. Vai man nepieciešams skrubis? Sāls vai cukura? Kādu ķermeņa mitrinātāju izvēlēties manam ādas tipam? Kā parūpēties par lūpu ādu?

SKRUBIS – MIRDZOŠA ĀDA

Skrubis skaistumkopšanas pasaulē tiek uzskatīts par pamatu veselīgai un tīrai ādai. Ķermeņa āda atrodas nemitīgā cikliskā procesā: pirms nokrišanas atmirušās ādas šūnas veido virskārtu, zem kā slēpjas jaunā āda, kurai ir nepieciešams skābeklis. Vides, apģērba un skaistumkopšanas rutīnas ietekmē process var būt ātrāks vai arī krasi palēnināties, kas nozīmē, ka āda uzkrāj neredzamu netīrumu kārtu, kas aizpilda poras un liedz tai saņemt skābekli. Tādējādi āda zaudē mirdzumu, kļūst bāla, raupja, rodas nieze un veidojas iekaisumi.

Ķermeņa skrubja galvenie uzdevumi ir atbrīvot ādu no atmirušajām šūnām, nodrošināt masāžas efektu un asins cirkulāciju, kas veicina ādas atjaunošanos un veselīgu izskatu, mīkstināt ādu un izlīdzināt radušos sabiezējumus, iztīrīt sakrājušos netīrumus no porām, kā arī parūpēties par ieaugušu matiņu atbrīvošanu, kas ir galvenais iemesls, kāpēc vaksācijas speciālisti aicina savā ikdienā ieviest attīrīšanu ar skrubi.

Visbiežāk sastopamie veidi ir sāls un cukura skrubji. Kā izvēlēties pareizo? Kritiski novērtē savu ādas stāvokli, jutību un nepieciešamības un, ja nepieciešams, vērsies pie speciālista!

Sāls skrubis ir abrazīvāks un noderēs, lai efektīvi attīrītu ādu no atmirušajām šūnām, it sevišķi, ja tas kādu laiku nav darīts. Turklāt tas palīdzēs izlīdzināt raupjākas vietas, piemēram, uz pēdām, ceļgaliem un elkoņiem. Sāls ir antiseptisks un nodrošina detoksikāciju. Jāatzīst, ka sāls skrubis nebūs piemērots jutīgai un ļoti jutīgai ādai, jo var radīt niezi un kairinājumu.

Cukura skrubis ir maigāks un pat ļoti piemērots jutīgai ādai. Arī maigākais skrubja veids nodrošina visus iepriekš minētos procesus, taču atšķirībā no sāls skrubja, kas var nedaudz sausināt ādu, cukura skrubis jau attīrīšanas laikā rūpējas par ādas mitrināšanu. Ņemot vērā skrubja specifiku, to var droši izmantot arī pēc vaksācijas vai skūšanās (2–3 dienas pēc procedūras), lai nodrošinātu ieaugušo matiņu likvidēšanu. Cukura skrubi nelielos daudzumos var izmantot arī matos, lai atsvaidzinātu galvas ādu un atbrīvotu no atmirušajām šūnām, ko ar šampūnu ir grūti izdarīt. Frizieri un eksperti iesaka izmantot nelielu daudzumu skrubja ik pēc 6–7 mazgāšanas reizēm. Turklāt maigais masāžas efekts nodrošinās asins cirkulāciju, kas ir būtiska matu augšanai.

Atceries – neatkarīgi no tā, vai Tu izmanto sāls vai cukura skrubi, nekad neberz ādu! Labāk ar apļveida kustībām izdarīt vienmērīgu, nelielu spiedienu. Kurš skrubis būs Tavs – sāls vai cukura?

ĶERMEŅA KRĒMS, JOGURTS, LOSJONS VAI TOMĒR SVIESTS?

Pēc kārtīgas ķermeņa attīrīšanas ir nepieciešama pārdomāta mitrināšana. Kāds produkts ir piemērots manam ādas tipam?

Ķermeņa krēms ir paredzēts normālas ādas ikdienas kopšanai un parūpēsies arī par sausu ādu. Ķermeņa krēms ir visvairāk pirktais mitrinošais produkts pasaulē, jo tiek lēsts, ka to cilvēki pazīst visilgāk. Visbiežāk mitrinošo krēmu pamatā ir eļļa, kas nodrošina bagātīga un kopjoša produkta formulu. Taču ir svarīgi atcerēties, ka ķermeņa krēms nav paredzēts taukainai vai jutīgai ādai.

Kas ir piemērots taukainai un jutīgai ādai? Ķermeņa losjons ir vidēji šķidras konsistences, tā formula ātri iesūcas ādā, neatstājot taukainu kārtiņu, kas nozīmē, ka tas ir ļoti viegls. Šāds produkta veids vislabāk ir piemērots taukainai un jutīgai ādai, kurai ir nepieciešama mitrināšana. Tomēr ir jāizvērtē, vai produkts neradīs pretēju efektu un neaizpildīs poras. Pēc dermatologu teiktā, nereti tiek uzskatīts, ka ķermeņa losjons var būt piemērots visiem ādas tipiem, taču patiesībā visefektīvāk tas palīdzēs iepriekš minētajiem ādas tipiem.

Kādu kopjošo produktu izvēlēties sausai un ļoti sausai ādai? Vispiemērotākais būs ķermeņa sviests. Tā pamatā visbiežāk tiek izmantots šī vai avokado sviests, kas dabiski jau ir bagātīgi produkti. Turklāt sviests tiek papildināts ar dažādām eļļām, veidojot maigu un kūstošu konsistenci. Kā jau minēts, ķermeņa sviests ir piemērots sausai un ļoti sausai ādai un var glābt pat tik sausu ādu, kas sākusi lobīties. Ķermeņa sviests tradicionāli satur ļoti maz ūdens – tas arī ir izskaidrojums, kāpēc sviesti tiek uzskatīti par luksusa produktu.

Vai ķermeņa jogurts būs piemērots normālai un kombinētai ādai? Jā, ja Tev ir kāds no šiem diviem ādas tipiem, tad ķermeņa jogurts būs piemērots Tev. Šis produkts ir īpašs ar to, ka nav jāuzklāj uz sausas ādas, bet vislabāko iedarbību sniegs, ja tiks uzklāts uz mitras ādas. Ķermeņa jogurts uzsūc ūdens pilienus un ieslēdz tos ādā, lai nodrošinātu vieglu, taču efektīvu mitrināšanu. Turklāt tas spēj piesaistīt nepieciešamo mitrumu arī no gaisa. Vieglā formula ātri iesūksies ādā, kas īpaši iepriecinās kombinētu ādu.

Lai kādu mitrinošu un barojošu produktu Tu izvēlētos, atceries – uzklāj to uzreiz pēc dušas vai vannas, lai tas varētu efektīvi parūpēties par ādu.

SEZONAS MAIŅA UN LŪPAS

Līdzīgi ir ar lūpu ādu – arī tai ir nepieciešama attīrīšana ar lūpu skrubi. Laikapstākļu maiņa būtiski ietekmēs ne tikai ķermeņa ādu, bet arī lūpas. Aukstā un siltā vēja un mitrā gaisa ietekmē lūpas var sasprēgāt un kļūt sāpīgas. Lai novērstu ādas sprēgāšanu un attīrītu lūpas no atmirušajām šūnām, izmanto maigo lūpu skrubi 1–2 reizes nedēļā.

Eksperti aicina arī apmānīt slikto ieradumu – lūpu kodīšanu, kas bieži rada mikroskopiskus vai pat redzamus ievainojumus, veicinot baktēriju un iekaisumu rašanos. Ja lūpas tiks attīrītas no vecās ādas, neradīsies vēlme tās kodīt. Izvēlies sev piemērotāko aromātu un attīri lūpas, sniedzot tām patīkamu masāžas efektu. Ievēro – lūpu āda ir īpaši plāna un maiga, tāpēc masē to ar vieglām pirkstu kustībām ne ilgāk par 2–3 minūtēm!

Lūpu sviests vai balzams?

Produktu galvenā atšķirība ir pamata sastāvdaļas un līdz ar to – konsistencē. Sviests ir biezāks un taukaināks, taču arī efektīvāks, ja lūpām ir nepieciešama “ārkārtas” glābšana. Interesanti, ka laika gaitā nav mainījies lūpu sviesta iepakojums – dažādi zīmoli to vēl joprojām pilda apaļā trauciņā, kas uzklāšanu padara īpašāku. Atceries – pirms uzklāšanas nomazgā rokas, lai produkts netiktu “traumēts”.

Varbūt man labāk der lūpu balzams? Ja vēlies, lai lūpas būtu vienmēr pabarotas un nevajadzētu piedomāt par uzklāšanu, tad dinamiskam dzīvesveidam vislabāk noderēs lūpu balzams. Tradicionāli tas tiek veidots uz bišu vaska bāzes, kas nodrošina īpaši dziļu mitrināšanu un detoksikāciju. Turklāt lūpu balzams nebūs tik taukains kā sviests, tāpēc to būs vieglāk uzklāt. Tavā somiņā ir lūpu sviests vai balzams?

Raksta autore: Kristīne Šeiko

« Atgriezties

 • Bezmaksas piegāde

  Bezmaksas piegāde visā Latvijā

 • Droši maksājumi

  Droša 256bit SSL šifrēšana maksājuma datiem

 • Bezmaksas paraugi

  Saņem bezmaksas produktu paraugus katrā pasūtījumā

 • Dabiskas izejvielas

  Mūsu produktus ir iedvesmojusi ziemeļu daba

 • Dāvanu iesaiņošana

  Mēs pārvērtīsim tavu pasūtījumu skaistā dāvanā

PIERAKSTIES JAUNUMIEM UN SAŅEM
-15%
ATLAIDI PIRMAJAM PIRKUMAM
* Kupona kodu saņemsi pēc e-pasta apstiprināšanas.
[X]