Smaržas – Tava koptēla papildinājums

2021-01-06

Izvēloties koptēlu, domājam par piemērota apģērba izvēli pasākumam, pieskaņojam kurpes un piederumus, kā arī grimu un matu sakārtojumu, taču nereti piemirstam, ka viens no svarīgākajiem akcentiem ir smaržas. Daži parfīmu aizstāj ar smaržeļļām, jo tās vairāk akcentē tikai vienu smaržu, taču citiem patīk tieši aromātu buķete. Aromātu veidošana ir māksla, kas tiek izkopta ilgus gadus un pat nodota paaudzēs, kas ir aktuāli vēl tagad, piemēram, Francijā. Kāda nozīme ir smaržām mūsu ikdienā un kāpēc tās vajadzētu lietot?

Smaržas ir tavs personīgais paraksts

Smaržas ne tikai akcentē mūsu izskatu ‒ krāšņa vakarkleita un ekskluzīvs aromāts vai arī viegls vasaras kostīms un svaigs parfīms, kas atgādina par tirkīzzilu ūdeni un sāļo okeāna gaisu ‒, bet arī izceļ mūsu rakstura iezīmes un to, ko vēlamies pateikt pasaulei. Izvēlētais aromāts var būt smalks, nopietns, nobriedis, drosmīgs, dinamisks, vienkāršs, noslēpumains, koķets, svaigs, pieklusināts, taču tas var būt arī pārspīlēts, smacējošs un pat nežēlīgs. Eksperti iesaka izvēlēties smaržas no rīta, kad deguns vēl nav piesātināts ar dažādiem vides aromātiem. Nav ieteicams arī izmēģināt visu sortimentu, jo deguna receptori nogurst. Ko vēlies pateikt pasaulei, izvēloties smaržas?

Aromāts, kas ļauj justies pārliecinātai

Smakas liek mums novērsties un nepatikā saraukt degunu, tāpat ir arī ar smaržām. Ne visi pasaulē izslavēti aromāti būs piemēroti pat tad, ja tie sākumā šķiet simpātiski, turklāt ‒ nepiemērotu smaržu izvēle kļūs par apgrūtinājumu, radot diskomfortu, kas ietekmēs koncentrēšanās spējas, radīs nogurumu, kā arī liks justies neērti un nepārliecināti. Ja ir iespējams, pirms iegādāties pareizās smaržas, ir vēlams palūgt testeri, lai izvērtētu smaržu ietekmi. Īstajam aromātam ir jābūt iedvesmojošam un patīkamam, jo, ja garāmgājēji mūsu smaržas sajūt vien pāris sekundes, mūs tās pavada visu dienu.

Smaržas ‒ atmiņu glabātava

Smaržas ap mums atgādina par priecīgiem notikumiem vai arī otrādi ‒ nepatīkamām atmiņām. Piemēram, kad sajūtu kanēli, domāju par savu mīļāko gadalaiku rudeni, kafijas smarža man asociējas ar mierpilnu rītu un meditāciju, bet sandalkoka aromāts ‒ ar iecienītākajiem ceļojumiem. Eksperti ir novērojuši, ka cilvēki izvēlas mainīt smaržas, ja tās atgādina par kādu pārdzīvojumu, bet parasti izvēlas tādu aromātu buķeti, kurā kāda nots atgādina par patīkamu dzīves notikumu, ceļojumu vai pat bērnības atmiņu. Kādas smaržas liek tev justies labi?

Vienlīdz svarīgi ir izvēlēties ķermeņa vietas, kur uzpūst vai uzklāt smaržas. Parasti tiek izvēlētas zonas, kurās ir mūsu pulsa punkti, jo asins cirkulācija tās silda, padarot izteiksmīgākas, piemēram, kakla zonā un uz plaukstas locītavas. Viena no tipiskākajām vietām, kuru iesmaržojam, ir krūšu zona, lai aromātu sajustu arī mēs paši. Eksperti iesaka uzklāt smaržas arī uz ceļu locītavām, jo gaitas radītā vēja plūsma iekļauj mūs vieglā parfīma mākonī.
Svarīgi: nekad nelieto pārāk daudz smaržu!

STENDERS ir izveidojis cieto smaržu kolekciju. Tās vairāk uzsver vienu vai divus aromātus un pieskaņojas tavam dzīvesveidam. Desertu un saldāku aromātu cienītājiem iesaku cietās smaržas “Saldais pieskāriens”, pavasara mīļotājiem ‒ “Jasmīna tēja”, noslēpumainu un siltu aromātu cienītājiem ‒ “Sandalkoks un kardamons”, dabas entuziastiem ‒ “Baltais ciedrkoks”, bet piedzīvojumu meklētājiem ‒ “Citruss un rozā pipari”.

Kompaktais iesaiņojums cietās smaržas ļauj paslēpt kabatā vai pat mazā vakara somiņā, lai tās vienmēr būtu līdzās. Turklāt ‒ cietajām smaržām ir patīkama konsistence, kuru viegli uzklāt jebkurā brīdī, kad tas ir nepieciešams. Vēlos arī vērst uzmanību, ka aromāti nav pārsātināti ar dažādām detaļām, bet ļauj pilnībā izjust vienu vai divu smaržu maģisko mijiedarbību. Kurš aromāts būs tavs 2021. gada pavadonis?

Raksta autore: Kristīne Šeiko

« Atgriezties

 • Bezmaksas piegāde

  Bezmaksas piegāde visā Latvijā

 • Droši maksājumi

  Droša 256bit SSL šifrēšana maksājuma datiem

 • Bezmaksas paraugi

  Saņem bezmaksas produktu paraugus katrā pasūtījumā

 • Dabiskas izejvielas

  Mūsu produktus ir iedvesmojusi ziemeļu daba

 • Dāvanu iesaiņošana

  Mēs pārvērtīsim tavu pasūtījumu skaistā dāvanā

PIERAKSTIES JAUNUMIEM UN SAŅEM
-15%
ATLAIDI PIRMAJAM PIRKUMAM
* Kupona kodu saņemsi pēc e-pasta apstiprināšanas.
[X]