Šajā mājas lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai uzlabotu tavu iepirkšanās pieredzi. Turpinot lietot šo mājas lapu, tu piekrīti mūsu Privātuma politikai un Sīkdatņu politikai.
Piekrist un turpināt

Burbuļbumbas vai izjokosim!

2018-10-31

Katru gadu 31.oktobrī mazi un lieli svētku svinētāji, pārģērbušies par spokiem, mošķiem un raganām, dodas ārpus mājas, lai svinētu Halovīnu - Visu svēto dienas priekšvakaru. Dažādās valstīs šo dienu atzīmē un sauc nedaudz citādi.

ĪRIJA tiek uzskatīta par Halovīna dzimteni. Tur šos svētkus sauc “Samhain”, un to pamatā ir ķeltu un pagānu rituāli. Saldumu un izjokošanas vietā īri svētkus svin ar iekurtiem ugunskuriem, spēlēm un tradicionāliem ēdieniem. Viens no tiem - augļu kūka, kurā tiek ieceptas monētas, pogas un gredzeni. Katrs no šiem priekšmetiem kaut ko simbolizē un ļauj paredzēt tuvāko nākotni. Tā, piemēram, ja kūkas gabalā trāpīsies gredzens, nākamā gada laikā plānotas precības!

MEKSIKĀ no 1. līdz 2. novembrim atzīmē mirušo dienu. Viņi tic, ka 31.oktobrī atveras vārti, kuri mirušajiem ļauj 24 stundas pavadīt ar saviem mīļajiem uz Zemes. Godājot šo notikumu, mājās tiek veidoti krāšņi augļu, riekstu, šokolādes, karsto dzērienu un citu našķu pārpildīti altāri. Tas viss, lai iepriecinātu gariņus, kuri vēlas izbaudīt šo laiku uz Zemes.

JAPĀNĀ Halovīna tradīcijas ienākušas pavisam nesen. Tikai pēdējos 20 gadus, gandrīz 4000 mošķu kostīmos tērpušies ļaudis no visas pasaules, dodas uz Kawasaki pilsētu, lai piedalītos krāšņā Halovīna nakts parādē. Interesanti, ka, lai piedalītos šajā parādē, cilvēkiem jāpiesakās vismaz divus mēnešus pirms notikuma un jāseko līdzi daudz un dažādiem norādījumiem.

ITĀLIJĀ 1.novembris ir brīvdiena, jo visā valstī tiek atzīmēts Ognissati. Svētku noskaņojums gan valda arī vairākas dienas iepriekš, kad tuvinieku un svešinieku piemiņas vietas pamazām tiek sadekorētas ar dažādu krāsu svaigi grieztām krizantēmām. Saulrietā logos tiek nolikta aizdedzināta, sarkanas krāsas svece un pie vakariņu galda atstāta brīva vieta laipni lūgtajiem, labajiem gariņiem.

Vislielāko ietekmi šo svētku svinēšanā devusi modernā Amerika, kur 31.oktobrī bērnu un pieaugušie pārģērbjas visdažādākajos tērpos un dodas pie tuvāku un tālāku kaimiņu durvīm, lai teiktu “Saldumus vai izjokosim!”. Ja saldumu nav, tiek izspēlēts kāds negants joks. Tāpēc šogad, iedvesmojoties no amerikāņu tradīcijām un pievienojot daļiņu no tā, kas tuvāks mums, saldumu vietā visiem izjokotājiem ierosinām dāvināt pa jaunajai STENDERS burbuļbumbai jeb “Burbuļbumbu vai izjokosim!”

Jūsu uzmanībai četras jaunākās STENDERS vannas bumbas Halovīnu noskaņās - ruksis, cālis, lācis un kaķis.

« Atgriezties

 • Bezmaksas piegāde

  Bezmaksas piegāde visā Latvijā

 • Droši maksājumi

  Droša 256bit SSL šifrēšana maksājuma datiem

 • Bezmaksas paraugi

  Saņem bezmaksas produktu paraugus katrā pasūtījumā

 • Dabiskas izejvielas

  Mūsu produktus ir iedvesmojusi ziemeļu daba

 • Dāvanu iesaiņošana

  Mēs pārvērtīsim tavu pasūtījumu skaistā dāvanā