Šajā mājas lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai uzlabotu tavu iepirkšanās pieredzi. Turpinot lietot šo mājas lapu, tu piekrīti mūsu Privātuma politikai un Sīkdatņu politikai.
Piekrist un turpināt

Fakti un mīti par celulītu

2016-07-12

Kas ir celulīts?

Celulīts ir nepareizas formas taukaudi, kas sastāv no taukiem, ūdens un toksiskām vielām un uzkrājas tieši zem ādas, koncentrējoties vienā vai vairākos noteiktos ķermeņa rajonos. Tās ir ādas virsējā slāņa izskata izmaiņas, ko tautas valodā bieži dēvējam par apelsīna miziņu.

skin
Celulīta skarta āda Gluda āda

 

Celulīts ir plaši izplatīts, sevišķi sieviešu vidū un apgrūtina līdz pat 90% sieviešu dažādās sabiedrībās.

Celulīts netiek uzskatīts par slimību. Tomēr kļūdaini ir to dēvēt tikai par kosmētisku defektu. Ir pierādīts, ka neārstēts celulīts var kļūt par iemeslu vairākām medicīniskām problēmām, ko izraisa palēnināta asins cirkulācija un kavēta nevajadzīgo šķidrumu izvadīšana no organisma.

 

Kāpēc parādās celulīts?

Celulīts veidojas tad, kad zemādas saistaudi kļūst vāji un deformējas. To visbiežāk izraisa tas, ka nevajadzīgās vielas un toksīni netiek pienācīgi izvadīti no organisma. Tādējādi tauki uzkrājas, sāk veidot mezglus un sablīvējumus, kas top redzami kā nepievilcīgi zemādas veidojumi.

Celulīts visbiežāk parādās, kad esam ilgāku laiku atstājušas novārtā rūpes par sevi un savu ķermeni.

Celulīta attīstību var sekmēt mazkustīgs dzīvesveids, nepareizs uzturs, hormonālie traucējumi, iedzimtība, stress.

Pēdējo gadu pētījumi rāda, ka liela nozīme ir hormonu, konkrēti, sievišķā hormona estrogēna līmenim organismā. Hormona aktivitātes laikā mūsu organisms patērē vairāk šķidruma, tādēļ, lai vielu cirkulācija notiktu normāli, dzert ūdeni nepieciešams vairāk nekā parasti. Dehidrēšanās ir viens no iemesliem, kādēļ celulīta problēma saasinās grūtniecības un pubertātes laikā, kā arī hormonālo kontracepcijas līdzekļu lietošanas laikā.

 

Kā cīnīties ar celulītu?

Regulāra masāža, fiziskās aktivitātes un sabalansēts uzturs ir visefektīvākie līdzekļi skaistas, tvirtas un gludas ādas saglabāšanai.

Lai atbrīvotu ādu no celulīta ir nepieciešams vesels pasākumu kopums, kas ietver ne tikai pareizu un regulāru ādas un ķermeņa kopšanu, bet arī aktīvu un veselīgu dzīvesveidu – sportu, aktivitātes svaigā gaisā, veselīgu uzturu. Tomēr ievēro:

 • veselīgas pārtikas lietošana uzturā padarīs tevi slaidāku, tomēr neviens pārtikas produkts vai diēta nespēs novērst celulītu vai pasargāt no tā;
 • tāpat kā veselīgs uzturs, tavam organismam ir nepieciešams uzņemt konkrētu šķidruma daudzumu, tomēr tikai ūdens dzeršana lielākā apjomā celulītu nemazina;
 • pretcelulīta krēmu vai eļļu lietošana, ja to nedari regulāri un gudri, nespēj mazināt celulītu, jo lielākā daļa šo krēmu neiesūcas ādā pietiekoši dziļi. Tikai apvienojumā ar iedarbīgu un regulāru masāžu, izmantojot dažādus masāžas produktus (cimdiņus, birstes), vari panākt kāroto efektu;
 • ja ikdienā daudz kustēsies un regulāri vingrosi, risks iegūt celulītu samazināsies, tomēr, pat būdama fiziski aktīva, nebūsi pasargāta no šīs problēmas, ja izvēlēsies neveselīgu, toksīniem un hormoniem bagātu pārtiku.

Atbrīvojoties no celulīta, tu ne vien uzlabosi savu veselību un iegūsi skaistu ādu. Kad tavs organisms būs atbrīvojies no uzkrātajiem toksīniem un liekā šķidruma, ievērosi – samazinājies arī gurnu apkārtmērs. Tas ir viens no veidiem, kā tu pati vari noteikt, vai izvēlētā pretcelulīta metode un produkti sniedz kāroto rezultātu – dienu no dienas tava āda kļūst skaistāka un gludāka un kāju/gurnu apkārtmērs sarūk.

 

Izplatītākie mīti par celulītu

Man nav liekā svara/ Esmu par jaunu, tāpēc man nav arī celulīta.

Celulīta veidošanās nav saistīta ar tauku daudzumu, bet gan to pareizu šķelšanu un lieko šķidrumu izvadīšanu no organisma. Nav pareizi uzskatīt, ka, atbrīvojoties no liekā svara, uzreiz izzudīs arī celulīts. Tāpat arī vecumam nav saistības ar celulīta veidošanos. Tā kā to bieži izraisa hormonālās svārstības, celulīts var parādīties jau pubertātes laikā vai arī pavisam cienījamā vecumā.

Celulīts ir slimība.

Sievietes organismam celulīts nav saslimšana. Tā kā neseni pētījumi to saista ar sievišķā hormona estrogēna darbību, ir pat izteikti pieņēmumi, ka šī parādība sievietei ir norma. Taču progresējošs celulīts var būt jo sevišķi nepatīkams, tādēļ no tā būtu nepieciešams izvairīties ar pareiza dzīvesveida palīdzību.

Cīnīties ar celulītu ir grūtāk nekā ar lieko svaru.

Celulīts ir tauku šūnu un ūdens kombinācija, kas ir novietota tuvu ādas virskārtai. Šīs tauku šūnas neatšķiras no citām mūsu ķermeņa tauku šūnām. Tādēļ cīnīties ar celulītu nav ne sarežģītāk, ne vieglāk. Apelsīnu miziņas izskats, ja tas ir ļoti pamanāms, ārkārtīgi sarūgtina sievietes, tādēļ viņām šķiet, ka cīnīties ar celulītu ir grūtāk. Arī rezultāti nav saskatāmi uzreiz. Ievērojot diētu vien pāris dienas uzreiz varam vērot, kā mūsu svars krītas, bet, lietojot kādu speciālu krēmu un ievērojot veselīgu dzīvesveidu, nekādu redzamu rezultātu vēl nebūs. Galvenais ir pacietība un neatlaidība.

Tikai liposakcija (tauku atsūkšana) palīdz atbrīvoties no celulīta uz visiem laikiem.

Ar šīs ķirurģiskās procedūras palīdzību tu vari atbrīvoties tikai no liekajiem taukiem, ne no celulīta. Turklāt likvidētie taukaudi tajās pašās ķermeņa vietās var atjaunoties tikpat ātri, ja neko nemainīsi savā dzīvesveidā.

Neviens krēms vai eļļa man nepalīdzēs tikt galā ar celulītu.

Ieraugot pirmos ādas negludumus, kas varētu liecināt par celulītu, lielākā daļa sieviešu uzreiz veikalos meklē kosmētiskos līdzekļus pret apelsīna miziņas efektu. Daudzām sievietēm šie līdzekļi sagādājuši vilšanos, tāpēc izplatījies mīts, ka pretcelulīta kosmētika nav iedarbīga. Tomēr jāatceras – neviens no šiem krēmiem nav brīnumlīdzeklis. Lietojot krēmu vai eļļu kā vienīgo līdzekli, celulītu izārstēt būs sarežģīti, tomēr kosmētiskie līdzekļi var palīdzēt samazināt celulīta vizuālo izskatu un kopā ar citām metodēm – iegūt patiesi ievērojamu un ilgstošu rezultātu.

Tikai dārgi krēmi no profesionāliem saloniem var būt efektīvi.

Pretcelulīta līdzekļa izvēle ir atkarīga no celulīta smaguma pakāpes. Profesionālie produkti, kas nopērkami aptiekās un salonos, satur koncentrētākas un aktīvākas sastāvdaļas. Tomēr, mediķi vēl joprojām strīdas par to, cik lielā mērā šīs sastāvdaļas spēj sasniegt un ietekmēt mūsu ādas dziļākos slāņus. Turklāt ar jebkuru pretcelulīta krēmu vai eļļu palīdzību pret celulītu var cīnīties tikai profilaktiski. Ja neveic nekādas citas izmaiņas savā dzīvesveidā, pat profesionālu krēmu iegāde nebūs risinājums.

« Atgriezties

 • Bezmaksas piegāde

  Bezmaksas piegāde visā Latvijā

 • Droši maksājumi

  Droša 256bit SSL šifrēšana maksājuma datiem

 • Bezmaksas paraugi

  Saņem bezmaksas produktu paraugus katrā pasūtījumā

 • Dabiskas izejvielas

  Mūsu produktus ir iedvesmojusi ziemeļu daba

 • Dāvanu iesaiņošana

  Mēs pārvērtīsim tavu pasūtījumu skaistā dāvanā