Šajā mājas lapā tiek izmantotas sīkdatnes, lai uzlabotu tavu iepirkšanās pieredzi. Turpinot lietot šo mājas lapu, tu piekrīti mūsu Privātuma politikai un Sīkdatņu politikai.
Piekrist un turpināt

STENDERS komanda sveic Latviju 101. dzimšanas dienā!

2019-11-18

Mēs novembri ik gadu pavadām nedaudz svinīgākā gaisotnē, jo tieši šajā mēnesī mēs ne tikai atzīmējam Lāčplēša dienu un Latvijas Republikas Proklamēšanas gadadienu, bet, šķiet, ka vairāk novērtējam arī to, ka, esam maza, taču stipra tauta!

Pārrunājot novembra sajūtas ar saviem draugiem un paziņām, esmu sapratusi, ka ļoti daudzi izjūt spēcīgu piederību savai valstij, kas neatspoguļojas tikai 18. novembrī, bet ikreiz, kad pilsētā tiek izkārti Latvijas valsts karogi, ikreiz, kad atgriežoties no komandējuma, stjuartes lidmašīnā sveic ar piezemēšanos Rīgas lidostā, ikreiz, kad varam atgriezties savā dzimtajā pilsētā, ikreiz, kad varam apskatīt un sajust Latvijas dabu, un ikreiz, kad pie kopīga ģimenes vakariņu galda varam pārrunāt nedēļas notikumus. Ikdienā mēs esam klusi, taču brīdī, kad mums ir jāstāsta par Latviju, manuprāt, mēs kļūstam nedaudz staltāki un labprāt atklājam savas bagātās tradīcijas un vērtības. Ar svinīgu dziesmu un iedegtu svecīti, STENDERS komanda sveic Latviju 101. dzimšanas dienā!

Par godu svinīgajai noskaņai, pieci STENDERS komandas pārstāvji dalījās sajūtās par Latviju, tradīcijām, vērtībām, atmiņām, un citām sev svarīgām lietām. STENDERS komandas stāstus lasi zemāk, taču mēs aicinām arī Tevi padomāt un izveidot savu stāstu - ko Tev nozīmē Latvija? Kas, Tavuprāt, raksturo latviešus? Kādas ir mūsu īpašības un vērtības? Ko Tu novēlētu sev, valstij un Latvijai?


Everita Brūvere, STENDERS produktu projektu vadītāja

Es ļoti priecājos, ka esmu latviete un vienmēr ar lielu godu nēsāju piespraustu karodziņu, kuru labprāt parādu arī ceļojot. Ja man jāraksturo latvieši, tad, manuprāt, mēs noteikti esam ziemeļnieciski un nedaudz atturīgi, spītīgi, reālistiski un īsti, jo mēs spējam izrādīt savu prieku, bet varam arī izvērtēt un pieņemt kādu konkrētu notikumu tādu, kāds tas ir. Kad stāstu par Latviju, es vienmēr uzsveru, ka Latvija ir ļoti zaļa valsts un iesaku Latviju sajust tieši caur pārgājieniem, nakšņošanu kempingos, ar pastaigu gar Baltijas jūru, kā arī atgādinu, ka mums ir ļoti bagāta daba un mēs augsti vērtējam mūsu dabas veltes. Arī strādājot STENDERS laboratorijā, es esmu ievērojusi, ka cilvēkiem ļoti patīk vietējās izejvielas un mēs to vienmēr cenšamies ievērot, lai piedāvātu rūpīgi atlasītu produktu sastāvu un latviešiem aktuālu aromātu. Runājot par bērnības atmiņām, tad skolas laikā es vienmēr piedalījos ne tikai kora koncertos un tautas deju uzvedumos, bet labprāt piedalījos arī pasākumu organizēšanā, kas bija saistīti ar 18. novembri, jo tad varēju atlikt skolas darbus un kļūt par daļu no lielu svētku svinēšanas. Arī šobrīd cenšos ievērot tradīcijas, piemēram, ja esmu savā dzimtajā pilsētā, tad kopā ar mammu dodos uz Kultūras namu, kur piedalāmies svinīgajos pasākumos, bet pēc tam gatavojam svētku mielastu. Ja palieku Rīgā, tad noteikti dodos uz svētku salūtu, izbaudu Staro Rīga pasākumu, un cenšos šīs brīvdienas padarīt īpašākas. Sev un citiem es novēlu atcerēties, ka mēs esam šeit, jo kāds par to ir cīnījies, kā arī novēlu neaizmirst mīlestību pret valsti arī grūtākā brīdī!


Milana Drugoveiko, STENDERS pārdevēja-konsultante

Man Latvija asociējas ar patriotismu, siltumu un pateicību par to, ko esam spējuši sasniegt. Man pašai mūsu svētki ir dziļi intīmi un es tos atzīmēju klusībā pie sevis. Jāatzīst, ka mēs vēl joprojām esam klusi un pat bailīgi, taču mēs lēnām kļūstam atvērtāki gan pret sevi, gan sabiedrību. Ņemot vērā, ka es studēju vēsturi, tad man ir liels prieks, ka cilvēki interesējas par savām saknēm, ko pierāda arī lielā interese par jauno latviešu filmu Dvēseļu putenis. Es ikdienā strādāju STENDERS veikalā Vecrīgā un pie mums ļoti bieži iegriežās tūristi, piemēram, no Skandināvijas valstīm, Ukrainas, Krievijas, Vācijas, un ikviens no viņiem vēlas vairāk uzzināt par mūsu vēsturi, kā mēs uz to skatāmies, vēlas uzzināt par to, kā mēs uzņemam tūristus savā pilsētā, kā arī pauž savu viedokli par Rīgu - par to, ka mūsu pilsēta ir ļoti sakopta, tīra un skaista. Daudz esmu dzirdējusi, ka salīdzinot ar igauņiem un lietuviešiem, mēs tūristiem šķietam siltāki, kā arī vairāk ieinteresēti komunicēt, palīdzēt un stāstīt par sevi. Es vēlētos atgādināt, ka ikvienam ir jāatcerās, ka 18. novembra svētki nav vienas dienas rezultāts un mums ir jāiemācās dzīvot brīvībā, ir jāpieņem šī brīvība un tā ir jādefinē mūsu uzskatos! Mēs STENDERS komandā esam ļoti saliedēti un es vēlētos uzsvērt, ka tieši esot saliedētiem un esot kopā, mūsos dzimst patiess spēks!


Anete Kreicberga, STENDERS tehnoloģe

Vissiltākās sajūtas man ir brīdī, kad man par godu skan Latvijas valsts himna. Es bieži piedalos sacensībās loku šaušanā, un izdzirdot mūsu himnu, tas ir brīdis, kad jūtos lepna par to, ka esmu piederīga mūsu valstij un, ka man ir tas gods nest Latvijas vārdu pasaulē. Sacensību laikā mēs katrs mēdzam pastāstīt par savu valsti un jāatzīst, ka mūs diezgan bieži sajauc ar Lietuvu, taču tad tas ir iemesls pastāstīt par Latviju vairāk. Es vienmēr uzsveru mūsu bagātīgo dabu un tās daudzveidību, un saku, ka mūsu unikālā daba ir iemesls atbraukt uz Latviju. Es noteikti nepiekrītu, ka visi latvieši ir klusi, kūtri un kautrīgi, jo es vairāk esmu kopā ar tādiem cilvēkiem, kas ir atvērtāki un sabiedriskāki. Arī es pati cenšos vairāk komunicēt un stāstīt par sevi, jo kā tad citi par mums uzzinās, ja mēs paši nestāstīsim? Mana darba ikdiena paiet ražošanas nodaļā un, ja runājam par aktuālo latviešiem, tad jāatzīst, ka mēs esam diezgan izvēlīgi attiecībā uz produktu sastāvu un smaržu. Man pašai ir ļoti patīkami redzēt, ka produktu sastāvā ir mums tuvas sastāvdaļas, piemēram, klinģerītes un liepziedi, kas jau liecina par to, kas mums ir tuvs un patīkams. Smaržu ziņā mums tuvāka ir dzērveņu smarža, vairāk dabiskas un svaigas smaržas, kas, manuprāt, arī citiem vairāk asociējas ar Latviju. Man pašai no STENDERS aromātiem visvairāk patīk ābeļziedu līnijas aromāts, kas ir ļoti svaigs un atgādina pavasari. Runājot par tradīcijām, mana 18. novembra svētku tradīcija jau kopš bērnības ir doties vērot salūtu, es to vienmēr esmu gaidījusi un tas man vēl joprojām ir īpašs brīdis. Arī mūsu komandai ir savas svētku tradīcijas - STENDERS komandā esmu jau trešo gadu un mūsu ikgadējā kopīgā tradīcija ir kopīgas svētku brokastis latviskās noskaņās, kas vienmēr ir ļoti jauki un sirsnīgi. Atceros, ka pirms trīs gadiem mēs birojā rīkojām filmu vakaru, taču šoreiz mēs visi dosimies uz jauno latviešu filmu Dvēseļu putenis. Sev, citiem un valstij es vēlos novēlēt atcerēties par Latviju un mūsu saknēm pat tad, kad dodamies tālu prom!


Dāvis Bindars, STENDERS e-komercijas vadītājs

Latvija man nozīmē dzimteni un jāatzīst, ka es nekad neesmu vēlējies dzīvot kādā citā valstī. Es zinu, ka sabiedrībā valda uzskats, ka pie mums viss ir slikti, taču es domāju, ka vienmēr var atrast risinājumu jebkurai problēmai, ja vien ir vēlme. Runājot par latviešiem, manuprāt, mēs neesam tik pārliecināti kā citi, esam nedaudz iedomīgi, taču esam patriotiski un strādīgi, un man noteikti gribētos, lai latviešiem ir labāka humora izjūta. Ja man būtu jāprezentē Latvija, tad es noteikti uzsvērtu Latvijas neatkārtojamo dabu, jo jāatzīst, ka mums ir iespēja doties uz mežiem un pļaviem, ko novērtē, piemēram, ķīnieši un citu lielvalstu pārstāvji, kur šādas iespējas nav. Ja man jāizvēlās piecas mīļākās Latvijas vietas, tad tā noteikti ir Jūrmala, jo tā ir mana dzimtā pilsēta, Saulkrasti, jo tur man ir saglabājušās dažādas siltas atmiņas, Daugavpilī esmu bijis tikai vienu reizi, taču man to gribētos iekļaut starp manām mīļākajām Latvijas vietām. Protams, pieminēšu arī Rīgu, jo šeit es esmu pavadījis daudz laika, un vēl es vēlētos izcelt Jelgavu, jo tā, manuprāt, ir ļoti skaista pilsēta. Es vēlētos citiem novēlēt spēju ieraudzīt Latviju arī citā gaismā un ikdienā varbūt neskatīties uz mūsu valsti tik negatīvi, un atcerēties, ka tā ir mūsu dzimtā zeme!


Laura Zaķe, STENDERS digitālā mārketinga projektu vadītāja

Man Latvija nozīmē mājas, jo tā ir vieta, kur vienmēr esi gaidīts un, kur vienmēr vari atgriezties. Neskatoties uz to, ka latvieši maz smaida, es mūs raksturotu kā sirsnīgu, izpalīdzīgu, patriotisku un lepnu tautu. Latvieši savu patriotismu saglabā visu laiku, taču, protams, var novērot, ka tieši novembrī tas kļūst aktuālāk un, manuprāt, tas nav nekas slikts, ka skatoties svētku salūtu, mēs šobrīd jūtamies patriotiskāki nekā, piemēram, jūlija mēnesī. Vasarā projekta ietvaros biju Gruzijā un mums bija interesants uzdevums, kura laikā bija jānoskaidro kopīgās un atšķirīgās tautas iezīmes. Mēs, protams, esam vairāk introverti, bet viņiem ir raksturīgi tas, ka viņi dzīvi uztver vieglāk, ko arī mums vajadzētu iemācīties. Runājot par vērtībām, visai STENDERS komandai ir nozīmīgs šis latviskais aspekts, jo gandrīz visas izejvielas mēs iegūstam Latvijā, mūsu dabā mēs smeļamies iedvesmu jauniem produktiem, kā arī šeit tiek ražoti visi zīmola produkti, tāpēc mums ir svarīgi atcerēties mūsu saknes. Arī pats zīmols atgādina par piederību Latvijai, jo mēs visi jau no bērnības atceramies griežamās ziepes un vannas bumbas. Man ļoti siltas bērnības atmiņas saistās ar vannas bumbu “Šokolādes sapnis”, kas smaržoja ļoti garšīgi un manī izraisīja milzīgu sajūsmu. STENDERS zīmols noteikti ir uzskatāms arī par Latvijas vēstnesi, jo mēs bieži sagatavojam dāvaniņas dažādiem pazīstamiem runātājiem, kas brauc uz Latviju, lai uzstātos konferencēs. Ir tomēr jāatzīst, ka izejvielas, ko izmantojam mēs, ir raksturīgas tikai mums, jo citur pasaulē nevar atrast liepziedu ziepes ar īstiem ziediem, ziepes, kurās iestrādāta īsta medus šūna, vai arī produktus, kuru sastāvā ir bērzu sula, un šīs mūsu dabas vērtības ļoti novērtē arī ārzemēs. Es sev un citiem novēlu neaizmirst savu identitāti un savas saknes! Es novēlu spēju novērtēt to, ka mums ir pieeja dabai un to, ka šeit valda miers! Jāatzīst, ka tās nav mazas lietas, bet gan ļoti lielas un vērtīgas!

« Atgriezties
 • Bezmaksas piegāde

  Bezmaksas piegāde visā Latvijā

 • Droši maksājumi

  Droša 256bit SSL šifrēšana maksājuma datiem

 • Bezmaksas paraugi

  Saņem bezmaksas produktu paraugus katrā pasūtījumā

 • Dabiskas izejvielas

  Mūsu produktus ir iedvesmojusi ziemeļu daba

 • Dāvanu iesaiņošana

  Mēs pārvērtīsim tavu pasūtījumu skaistā dāvanā