Kas ir celulīts?

2013-06-02

Celulīts ir ādas virsējā slāņa izskata izmaiņas, ko tautas valodā bieži dēvējam par apelsīna miziņu. Lai arī daļa sieviešumēdz šo problēmu uzlūkot samērā nenopietni, pat ar humoru, celulīts ir pārsteidzoši plaši izplatīts, sevišķi sieviešu vidū (tas apgrūtina līdz pat 90% sieviešu dažādās sabiedrībās).

Mēs pamatoti uzskatām celulītu par mūsdienu fenomenu, tomēr tas bijis sastopams visos laikos. Pirms vairākiem gadsimtiem tuklums un celulīts sievietēm bijis viņu sociālā statusa apliecinājums – tas galvenokārt skāris sabiedrības dāmas no turīgām ģimenēm, kam bija viegli pieejami visi dzīves labumi (tai skaitā neierobežota ēdiena izvēle un pārpilnība) un kuras vadīja savas dienas nevis smagā fiziskā darbā (tātad, aktīvi kustoties), bet nododoties laiskam dzīvesveidam un dažādām izpriecām un baudām.

Mūsdienās skaistuma etalons ir ievērojami mainījies – tagad celulīts it nemaz nav augsta sociālā statusa apliecinājums, tieši pretēji. Šo atziņu arvien plašāk izplata sevišķi sieviešu auditorijai veltītie mediji un izceļ mūsdienu modes tendences, kas uztur slaiduma kultu mūsdienu sabiedrībā.

Celulīts netiek uzskatīts par slimību. Tomēr kļūdaini ir to dēvēt tikai par kosmētisku defektu. Pēdējos gados arvien biežāk sadzirdam aicinājumus savlaicīgi cīnīties ar celulīta problēmu, jo pierādīts, ka neārstēts celulīts var kļūt par iemeslu vairākām medicīniskām problēmām, ko izraisa palēnināta asins cirkulācija un kavēta nevajadzīgo šķidrumu izvadīšana no organisma (vēnu varikoze un tromboze, sirds un asinsvadu slimības).

Definīcija: celulīts ir nepareizas formas taukaudi, kas sastāv no taukiem, ūdens un toksiskām vielā un uzkrājas tieši zem ādas, koncentrējoties vienā vai vairākos noteiktos ķermeņa rajonos. Tā kā celulīta gadījumā ir traucēta asinsrite un limfas attece, no šiem taukiem mūsu organisks nespēj atbrīvoties dabiskā ceļā.

Kāpēc parādās celulīts?  

Celulīts veidojas tad, kad zemādas saistaudi kļūst vāji un deformējas. To visbiežāk izraisa tas, ka nevajadzīgās vielas un toksīni netiek pienācīgi izvadīti no organisma. Tādējādi tauki uzkrājas, sāk veidot mezglus un sablīvējumus, kas top redzami kā nepievilcīgi zemādas veidojumi.  

Celulīts ir viltīgs – tas nesteidzīgi pārņem mūsu organismu, kad esam ilgāku laiku atstājušas novārtā rūpes par sevi un savu ķermeni. Celulīta attīstību var sekmēt:

 • mazkustīgs dzīvesveids;
 • nepareizs uzturs;
 • hormonālie traucējumi;
 • iedzimtība;
 • stress.

Pēdējo gadu pētījumi rāda, ka liela nozīme ir hormonu, konkrēti, sievišķā hormona estrogēna līmenim organismā. Šī hormona aktivitātes laikā mūsu organisms patērē daudz vairāk šķidruma, tādēļ, lai vielu cirkulācija notiktu normāli, dzert ūdeni nepieciešams vairāk nekā parasti. Dehidrēšanās ir viens no iemesliem, kādēļ celulīta problēma saasinās grūtniecības un pubertātes laikā, kā arī hormonālo kontracepcijas līdzekļu lietošanas vai pārtraukšanas gadījumos.

Tomēr maldīgs ir uzskats, ka celulīts var parādīties tikai apaļīgām sievietēm. Celulīts bieži apgrūtina arī slaidās sievietes, turklāt tas var piemeklēt arī vīriešus. Sievietēm šie nepareizās formas taukaudi visbiežāk veidojas uz gurniem, vēdera un augšstilbiem, bet vīriešiem – uz vēdera.

Pēc Nurnberger-Muller skalas, tiek izceltas četras celulīta attīstības stadijas:

 • 0. pakāpe – nav redzamu celulīta izraisošo apstākļu vai jebkādu redzamu celulīta pazīmju ādas.
 • 1. pakāpe – nav redzamu celulīta pazīmju, bet saspiežot ādu plaukstās, tā kļūst nelīdzena, veidojas apelsīna miziņa.
 • 2. pakāpe – celulīts vizuāli pamanāms, kad konkrētā ķermeņa daļa ir sasprindzināta vai saspiesta (piemēram, apsēžoties)
 • 3. pakāpe – celulīts vizuāli redzams arī tad, ja ķermeņa daļa ir pilnībā atslābināta.

Kā ar to cīnīties?

Kopš renesanses, kad celulīts un tuklums tika uzskatīti par sevišķas sievišķības un skaistuma pazīmi, ir aizritējuši vairāki gadsimti. Pirmā celulīta ārstēšanas metode tika izmantota Zviedrijā 19. gadsimta beigās. Un lai arī celulīta problēma ir jo īpaši pārņēmusi pasauli tieši pēdējo desmitgažu laikā, tā ārstēšanas sākotnējie elementi palikuši nemainīgi. Tie ir:

regulāra masāža, 

regulāras fiziskās aktivitātes un 

sabalansēts uzturs.

Svarīgi atcerēties, ka celulīts nav tā problēma, kuru iespējams atrisināt ar kādu vienu konkrētu paņēmienu. Tas ir pasākumu komplekss, kas ietver ne tikai pareizu un regulāru ādas un ķermeņa kopšanu, bet arī aktīvu un veselīgu dzīvesveidu – sportu, aktivitātes svaigā gaisā, veselīgu uzturu.

Tomēr, ievēro:

 • veselīgas pārtikas lietošana uzturā padarīs tevi slaidāku, tomēr neviens pārtikas produkts vai diēta nespēs novērst celulītu vai pasargāt no tā;
 • tāpat kā veselīgs uzturs, tavam organismam ir nepieciešams uzņemt konkrētu šķidruma daudzumu, tomēr tikai ūdens dzeršana lielākā apjomā celulītu nemazina;
 • pretcelulīta krēmu vai eļļu lietošana, ja to nedari regulāri un gudri, nespēj mazināt celulītu, jo lielākā daļa šo krēmu neiesūcas ādā pietiekoši dziļi. Tikai apvienojumā ar iedarbīgu un regulāru masāžu, izmantojot dažādus masāžas produktus (cimdiņus, birstes), vari panākt kāroto efektu;
 • ja ikdienā daudz kustēsies un regulāri vingrosi, risks iegūt celulītu samazināsies, tomēr, pat būdama fiziski aktīva, nebūsi pasargāta no šīs problēmas, ja izvēlēsies neveselīgu, toksīniem un hormoniem bagātu pārtiku.

Atbrīvojoties no celulīta, tu ne vien uzlabosi savu veselību un iegūsi skaistu ādu. Kad tavs organisms būs atbrīvojies no uzkrātajiem toksīniem un liekā šķidruma, ievērosi – samazinājies arī gurnu apkārtmērs. Tas ir viens no veidiem, kā tu pati vari noteikt, vai izvēlētā pretcelulīta metode un produkti sniedz kāroto rezultātu – dienu no dienas tava āda kļūst skaistāka un gludāka un kāju/gurnu apkārtmērs sarūk.

Izplatītākie mīti par celulītu

 • Man nav liekā svara, tāpēc man nav arī celulīta.

Celulīta izveidošanās nav saistīta ar tauku daudzumu, bet gan to pareizu šķelšanu un nevajadzīgo šķidrumu izvadīšanu no organisma. Tādēļ nav pareizi uzskatīt, ka, atbrīvojoties no liekā svara, uzreiz izzudīs arī celulīts..

 • Esmu par jaunu, lai man būtu celulīts..

Vecumam, tāpat kā liekajam svaram, īsti nav saistības ar celulīta veidošanos. Tā kā to bieži izraisa hormonālās svārstības organismā, celulīts var parādīties jau pubertātes laikā vai arī jau pavisam cienījamā vecumā.

 • Celulīts ir slimība.

Sievietes organismam celulīts nav saslimšana. Tā kā neseni pētījumi to saista ar sievišķā hormona estrogēna darbību, ir pat izteikti pieņēmumi, ka šī parādība sievietei ir norma. Taču progresējošs celulīts var būt jo sevišķi nepatīkams, tādēļ no tā būtu nepieciešams izvairīties ar pareiza dzīvesveida palīdzību.

 • Tikai cacas satraucas par celulītu, normālas sievietes nē.

Celulīts, nepārprotami, ir populārākā mūsdienu „kaite”, ko biznesa interesēs ērti izmanto dažādi kosmētikas ražotāji. Tomēr to nevajadzētu vieglprātīgi kā kārtējo modes kliedzienu. Celulīts nav slimība, taču tas var būt priekšvēstnesis nopietnākām saslimšanām. Ar laiku uzkrājoties tauku šūnām, no organisma netiek izvadīti arī kaitīgie toksīni, kas, pasliktinoties asinsritei, var negatīvi ietekmēt vielmaiņu, izraisot vēnu varikozi un citas nopietnas slimības. Pasliktinātas asinsrites rezultātā ādai trūkst skābekļa, un tas var izraisīt priekšlaicīgu novecošanos.

 • Cīnīties ar celulītu ir grūtāk, nekā ar lieko svaru.

Celulīts ir tauku šūnu un ūdens kombinācija, kas ir novietota tuvu ādas virskārtai. Šīs tauku šūnas neatšķiras no citām mūsu ķermeņa tauku šūnām. Tādēļ cīnīties ar celulītu nav ne sarežģītāk, ne vieglāk. Apelsīnu miziņas izskats, ja tas ir ļoti pamanāms, ārkārtīgi sarūgtina sievietes, tādēļ viņām šķiet, ka cīnīties ar celulītu ir grūtāk.Arī rezultāti nav saskatāmi uzreiz. Ievērojot diētu vien pāris dienas uzreiz varam vērot, kā mūsu svars krītas, bet, lietojot kādu speciālu krēmu un ievērojot veselīgu dzīvesveidu, nekādu redzamu rezultātu vēl nebūs. Galvenais ir pacietība un neatlaidība.

 • No celulīta var atbrīvoties TIKAI lietojot speciālus krēmus/ vingrojot vai apmeklējot trenažieru zāli/ ēdot veselīgu uzturu/ ikdienā dzerot daudz ūdens/ veicot ķermeņa masāžu/ veicot medus masāžas.

Neviena no šīm metodēm, pielietojot to atsevišķi, nespēs tev ātri sniegt kāroto rezultātu. Vislabākie un ātrāk saskatāmie uzlabojumi būs tad, ja savā dienas ritmā paredzēsi laiku un vietu visām šīm aktivitātēm. Tomēr galvenais ir sākt ar kaut nelielām izmaiņām – veselīgām brokastīm, vakara skrējienu, regulāru pašmasāžu, un ar laiku un pacietību rezultāti noteikti neizpaliks.

 • Liposakcija (tauku atsūkšana) palīdz atbrīvoties no celulīta uz visiem laikiem.

Ar šīs ķirurģiskās procedūras palīdzību tu vari atbrīvoties tikai no liekajiem taukiem, ne no celulīta. Turklāt likvidētie taukaudi tajās pašās ķermeņa vietās var atjaunoties tikpat ātri, ja neko nemainīsi savā dzīvesveidā.

 • Neviens krēms vai eļļa man nepalīdzēs tikt galā ar celulītu..

Ieraugot pirmos ādas negludumus, kas varētu liecināt par celulītu, lielākā daļa sieviešu uzreiz veikalos meklē kosmētiskos līdzekļus pret apelsīna miziņas efektu. Daudzām sievietēm šie līdzekļi sagādājuši vilšanos, tāpēc izplatījies mīts, ka pretcelulīta kosmētika nav iedarbīga. Tomēr jāatceras – neviens no šiem krēmiem nav brīnumlīdzeklis. Lietojot krēmu vai eļļu kā vienīgo līdzekli, celulītu izārstēt būs sarežģīti, tomēr kosmētiskie līdzekļi var palīdzēt samazināt celulīta vizuālo izskatu un kopā ar citām metodēm – iegūt patiesi ievērojamu un ilgstošu rezultātu.  

 • Tikai dārgi krēmi no profesionāliem saloniem var būt efektīvi.

Pretcelulīta līdzekļa izvēle ir atkarīga no celulīta smaguma pakāpes. Profesionālie produkti, kas nopērkami aptiekās un salonos, satur koncentrētākas un aktīvākas sastāvdaļas. Tomēr, mediķi vēl joprojām strīdas par to, cik lielā mērā šīs sastāvdaļas spēj sasniegt un ietekmēt mūsu ādas dziļākos slāņus. Turklāt ar jebkuru pretcelulīta krēmu vai eļļu palīdzību pret celulītu var cīnīties tikai profilaktiski. Ja neveic nekādas citas izmaiņas savā dzīvesveidā, pat profesionālu krēmu iegāde nebūs risinājums.

« Назад

 • Бесплатная доставка

  Бесплатная доставка по всей Латвии

 • Безопасный
  платеж

  Надёжное 256bit SSL шифрование платёжных данных

 • Бесплатные образцы

  Получайте бесплатные образцы продуктов при заказе онлайн

 • Природные компоненты

  Наша продукция вдохновлена северной природой

 • Подарочная упаковка

  Мы можем превратить вашу покупку в красивый подарок

ПОДПИШИТЕСЬ НА НОВОСТИ И ПОЛУЧИТЕ
-15%
СКИДКУ НА ПЕРВУЮ ПОКУПКУ
* Код купона вы получите после подтверждения адреса электорнной почты.
[X]